Для Батьків


Створіть справжнє свято 1вересня!

Любі мої батьки!
Цього року Ваша дитина йде до першого класу. Це велика подія у Вашій сім’ї. Я сердечно вітаю Вас i бажаю, щоб Вашi сподiвання здійснилися, щоб Вашій дитині було добре, затишно i цiкаво в нашiй гімназії. Дозвольте дати Вам кiлька порад.

1. Відкладіть усі справи! Візьміть на роботі відпустку. В цей день ви повинні бути поряд з Вашою дитиною!
2.         Намагайтесь провести цей день весело, не ображайтесь, не підвищуйте голос на свого першокласника..
3.         Ввечері, перед 1 вересня ,коли Ваша дитина засне, прикрасьте його кімнату повітряними кульками, яскравими плакатами.
4.         Приготуйте невеличкий яскравий подарунок.
5.         Обов’язково скажіть своєму першокласнику,який він красивий, як він виріс. І проте, що Ви його дуже любите і все у нього вийде.
6.         Після школи розпитайте, як пройшов день. Що йому найбільше сподобалося.
7.         Ввечері влаштуйте святкову вечерю, запросіть родичів.
8.         І саме найголовніше, не лякайте свою дитину труднощами, які на нього чекають!Дайте йому зрозуміти ,що в нього все вийде!
     Вільнянська гімназія «Світоч»

З історії становлення закладу.
Вільнянська гімназія "Світоч" заснована спочатку, як загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів 28.12.1977 року.

 14 вересня 1999 року на базі СШ №4 був створений НВК "Світоч", до якого входили: д/з "Дзвіночок", загальноосвітня школа І ст., гімназія, філія підготовчого відділення ЗДУ.

14 липня 2004 року на базі НВК «Світоч» та ЗОШ №4 була створена Вільнянська гімназія "Світоч" Вільнянської районної ради Запорізької області.
Адміністрація
Ø Директор гімназії «Світоч»
     Стефаненко Тамара Василівна
Ø Заст.директора з навчальної роботи
      Губська Світлана Іллівна
Ø Заст.директора з наукової роботи -
Вайновська Марія Кирилівна
Ø Заст.директора з виховної роботи-
Москаленко Інна Олександрівна
                   Контакти
Поштова адреса: вул. Бочарова, 14,м. Вільнянськ, Запорізька область, 70002
Телефон: 061 43 41140

Класний керівник
Остапенко Оксана Станіславівна
(     0978508442 ,   0958996519
E-mail:oksana.ostapenko25@rambler.ru

Вільнянська гімназія «Світоч»

 





Успішний початок
 шкільного життя»


 





















2013 рік
Літо швидко минуло, і от настав вересень. З вікна лунає всім знайома пісня «...буквы разные писать тонким перышком в тетрадь учат в школе, учат в школе...», її перекрикує «сестренка Наташка теперь первоклашка», а вулицею стрункими рядами йдуть мами й тата, тримаючи за руки маленьких першокласників.
У щасливих батьків першокласників вир почуттів і емоцій: радість, гордість, хвилювання, переживання, страх...   «Як там буде, у школі? Як навчатиметься моя дитина ? Чи все зможе   вивчати ? Чи не кривдитимуть її? Чи вона нікого не битиме? За яку парту посадять? Який урок стане улюбленим? Цікаво, чи коли-небудь вона навчиться красиво писати? А читати швидко?»
    І от куплено величезний букет квітів, у портфелі акуратно лежать нові зошити й підручники, олівці заточені, бантики зав’язані. Усе! У перший клас.
    І саме тоді ти розумієш, що букет, портфель і бантики — все це тільки зовнішня сторона. А є ще те, що всередині. Адже для дитини настає зовсім нове життя, дo якого їй доведеться пристосовуватися. Фахівці вважають, що перші місяці в школі — найскладніший час у житті багатьох учнів.

Як зробити так, щоб дитина почувалася комфортно в нових умовах, як допомогти адаптуватися?
1.Говорити про школу  в позитивному ключі!
Що слід робити батькам для ефективної адаптації майбутнього першокласника заздалегідь, до початку занять?



2. Навчити необхідним побутовим навичкам!
3.Організувати режим дня!
4.Мотивувати дитину на успішне навчання!
 












Зупинимося тепер на тому, чим можуть допомогти першокласникові батьки в перші місяці навчання та адаптації до школи.
1. Організуйте повноцінний відпочинок. Дитина-першокласник повинна спати не менше 11 годин на добу, в тому числі вдень. Якщо є можливість, краще не відправляти його у шкільну групу подовженого дня, і обов'язково включати в режим дня одну або дві прогулянки: одну після школи і до виконання домашніх завдань, іншу — перед сном.
2. Створіть фізичні навантаження!Школярі змушені досить багато часу проводити, сидячи нерухомо, тому щоб уникнути появи млявості і втоми від малорухливого способу життя, грайте з дитиною в активні ігри, вирушайте на прогулянки і пробіжки, відвідуйте спортивні секції (якщо відвідували їх до початку шкільних занять, і дитина до ним вже звикла)
3. Допомагайте першокласнику адаптуватися в колективі!Іноді давайте дитині з собою частування, яким він міг би поділитися з новими друзями; запрошуйте його друзів час від часу в гості; влаштовуйте спільні вилазки куди-небудь у вихідні — в парк або в цирк. Обговорюйте з дитиною способи виходу з конфліктних ситуацій, коли вони виникають.
4. Скоротіть до мінімуму час перед телевізором!Першокласники відчувають незвично великі навантаження на зоровий апарат у перші місяці навчання, тому чим менше вони будуть проводити часу перед телевізором і комп'ютером, тим краще.
5. Активно цікавтеся, але без необхідності не втручайтеся!Проявляйте живий, але не дуже наполегливий інтерес до шкільного життя дитини. Уважно вислухайте його, коли він хоче чимось з вами поділитися. Постарайтеся без необхідності не сидіти з ним поруч під час виконання шкільних домашніх завдань.
6. Створюйте НЕ-шкільні ритуалиЩоб дитина не відчувала зайвого тиску від змін в його житті, створюйте сімейні, тобто не-шкільні ритуали, яких ви можете дотримуватися у вихідні дні або вечорами вдома. Дитина повинна відчувати, що як би не були справи в школі, вдома у нього є надійний тил.



Комментариев нет:

Отправить комментарий